Koşu yapan kadına 3 kurt saldırdı: Ağır yaralandı

Olay, Paris’e yakın Yvelines’teki Thoiry Hayvanat Bahçesi’nin sadece araçla geçişe izin verilen ve yabani hayatın koşullarının sağlandığı yayalara yasak bölgede gerçekleşti.

Le Parisien gazetesinde yer alan habere göre, sabah koşusuna çıktığı belirtilen 36 yaşındaki bir kadın, sadece araçlara izin verilen bir bölgeye girdikten sonra 3 kurdun saldırısına uğradı. Bir dişi kurdun liderlik yaptığı sürüden ayrılan üç kurdun genç kadına saldırırken, çevrede bulunan hayvanat bahçesi çalışanları yardıma koştu.

Boynundan, bacağından ve sırtından yaralanan kadını kurtaran hayvanat bahçesi çalışanları, yaklaşan sürünün diğer üyelerini engelledi.

Olay yerine gelen ilk yardım ekiplerinin ilk müdahaleyi yaptığı genç kadının ağır şekilde yaralandığı ortaya çıktı.

Versailles Savcısı Maryvonne Caillibotte tarafından doğrulanan bilgilere göre, saldırı sonucunda boynunda, baldırında ve sırtında ciddi ısırıklar alan kadın, hayvan bakıcılarının müdahalesiyle kurtlardan kurtarılıp ilk müdahale yapıldıktan sonra hastaneye kaldırıldı.

Thoiry Hayvanat Bahçesi’nde güvenlik önlemlerinin gözden geçirilmesine neden olurken, yetkililer kadının yasaklı bölgeye nasıl girdiğini araştırmak için çalışmalarını sürdürüldüğünü duyurdu.

Thoiry Hayvanat Bahçesi’nde yabani doğal yaşamı aratmayacak bir bölgeye yerleştirilen sürüdeki kurt sayısı, geçtiğimiz yıl doğan 4 yeni üye genişledi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir